8 C

Talentovani Dino Beganović debitovao u Formuli 3 i odmah završio na postolju

Švedski vozač porijeklom iz Bosne i Hercegovine Dino Beganović danas je debitovao u Formuli 3 i odmah ostvario impresivan rezultat.

Naime, Beganović je učestvovao na prvoj utrci u sezoni koja se jutros vozila u Bahreinu i na kraju zauzeo odlično treće mjesto nakon 22 vožena kruga.

Mladi 19-godišnjak je vozeći za Prema Racing kasnio 1,1 sekundu za pobjednikom, a vrijedi istaći da je startao sa osmog mjesta.

Inače, tim Prema Racing je dio Ferrarijeve akademije koja se također pohvalila Beganovićevim uspjehom.

Prvo mjesto na današnjoj utrci osvojio je Brazilac Bortoleto iz Tridenta, a njegov timski kolega Goethe iz Monaka bio je drugoplasirani.

Podsjetimo, Beganovićevi roditelji Fikret i Mirnesa su emigrirali u Švedsku gdje je Dino i rođen prije 19 godina. S 11 godina Dino se počeo takmičiti u kartingu, a sedam godina kasnije stigao je do Formule 3.