20.8 C

Tatjana Đekanović u kvalifkacijama osvojila 35. mjesto

Takmičarke u streljaštvu u disciplini 10 metara vazdušna puška jutros po lokalnom vremenu prve su izašle na olimpijsko borilište u Rio de Janeiru.

Među njima i nekoliko streljačica iz regiona od kojih se samo Snježana Pejčić iz Hrvatske uspjela plasirati u finale, javlja Anadolu Agency (AA).

Pejčić je bila sjajna u posljednjoj seriji kada je pogodila 105,3 krugova i kao sedma sa ukupnim rezultatom od 416 krugova uspjela da dođe u situaciju da se bori za medalje. U finale su se još plasirale: Li Du (Kina, 420,7 krugova), Barbara Engleder (Njemačka, 420,3), Elahe Ahmadi (Iran, 417,8), Daria Vdovina (Rusija, 417,4), Sarah Scherer (SAD, 416,8), Virginia Thrasher (SAD, 416,3) i Siling Yi (Kina, 415,9).

Velika nada Srbije Ivana Maksimović Anđušić zauzela je 12. mjesto sa 415,4 krugova. Slovenka Živa Dvoršak zauzela je 17., a još jedna Hrvatica Valentina Gustin 23. mjesto. Najviše je razočarala Srbijanka Andrea Arsović, koja je aktuelna šampionka Evrope u vazdušnoj pušci 10 metara, koja je osvojila tek 23. mjesto.

Bh. streljačica Tatjana Đekanović svoje učešće na Olimpijskim igrama završila je današnjim nastupom u kvalifikacijama vazdušne puške osvojivši 35. mjesto sa 410,8 krugova. Iz regiona su nastupile još Makedonka Nina Balaban koja je završila na 42. i Kosovarka Urata Rama na 48. mjestu u konkurenciji 51 takmičarke.

Kineskinja Li Du je s rezultatom 420,7 postavila novi olimpijski rekord.

Finale u ovoj disciplini vazdušna puška 10 metara na programu je danas u 15.30 sati.