12.5 C

Thiem pobijedio Federera i osvojio titulu Indian Wellsa (VIDEO)

Najveće iznenađenje na Indian Wellsu desilo se upravo na finalu takmičenja. Austrijanac Dominic Thiem pobijedio je Švicarca Rogera Federera i tako osvojio svoju prvu Masters titulu u karijeri.

Iako je Federe slovio za favorita takmičenja a na kraju i finalnog meča, mladi Austrijanac zasluženo je slavio pobjedu.

Thiem je odigrao fantastičan meč i na kraju slavio sa 2:1 u setovima.

U prvom setu sve je išlo u korist Federera te se činilo da će upravo on lagano osvojiti i ovu Masters titulu, a rezultat je iznosio 6:3.

No nakon prvog seta, Thiem se probudio. Fantastičnom igrom uspio je da poravna na 1:1 u setovima. Thiem je drugi set riješio za 38 minuta i bio bolji sa 6:3.

Nakon toga bilo je neizvjesno ko će osvojiti titulu Indian Wellsa. Austrijanac je koristio svaku Federerovu grešku, te je na kraju slavio sa 7.5 i osvojio svoju prvu Masters titulu u karijeri.

Izgubivši od Thiema, Federer je propustio 101 ATP titulu u karijeri.