5.9 C

Toronto osvojio historijski naslov prvaka NBA Lige (VIDEO)

Kanadski tim je u šestoj utakmici NBA finala savladao Golden State Warriorse na gostovanju 110:114 i sa ukupnih 4-2 u seriji su osvojili prvi naslov NBA prvaka u historiji.

Jednostavno nakon povrede Kevina Duranta u prošloj i vjerovatno teže povrede Klaya Thompsona u ovoj, Toronto je morao da osvoji naslov, prvi u 24-godišnjoj historiji franšize.

Od samog početka se u Oracle Areni igrala zaista sjajna košarka. Raptorsi su otvorili meč sa 2:11 i to je bila ujedno i najveća razlika na meču.

Blistao je u prvom poluvremenu Kyle Lowry. On je bio najzaslužniji za vodstvo Toronta na poluvremenu od plus tri (57:60), da bi u nastavku odgovornost sa klupe preuzeo sjajni Fred VanVleet.

Pogađao je ovaj čovjek apsolutno sve kada je trebalo, ali su Raptorsi umalo ispustili pobjedu. Imali su plus šest na dvije minute do kraja, ali Warriorsi dolaze do šuta za eventualnu pobjedu.

Međutim, Steph Curry nije pogodio. Raptorsi su uspjei da odbrane napad i zatim je sa linije slobodnih bacanja Kawhi Leonard završio posao za pobjedu Raptorsa 110:114 i prvu titulu u historiji tima.

Fantastičnu noć je imao Kyle Lowry. Ubacio je 26 poena, imao je 10 asistencija i sedam skokova. Isti broj poena i 10 skokova imao je Pascal Siakam, dok su Fred VanVleet i Kawhi Leonard dodali po 22.

Sa druge strane Klay Thompson je do povrede ubacio 30 poena, Andre Iguodala je dodao 22, a Steph Curry 21. Draymond Green je imao triple-double učinak od 11 poena, 19 skokova i 13 asistencija.

Kawhi Leonard je proglašen za najkorisnijeg igrača NBA finala, a ovo je bila zadnja utakmica u čuvenoj Oracle Areni za Warriorse.