4.4 C

Tottenham i Liverpool odnijeli pobjede u sinoćnjim susretima četvrtfinala Lige prvaka (VIDEO)

Sinoć su odigrani prvi susreti četvrtfinala Lige prvaka. Prvi su snage odmjerili Liverpool i Porto te Tottenham i Manchester City. Nakon završenih susreta pobjedu su odnijeli Liverpool i Tottenham.

Iako je City na startu utakmice protiv Tottenhama izgledao kao da će odnijeti pobjedu u gostima, ipak do toga nije došlo. U 13. minuti velika prilika naklonila se Građanima, ali je nisu uspjeli iskoristiti. VAR tehnologijom dosuđen je jedanaesterac, ali
    Sergio Aguero nije uspio zatresti mrežu Tottenhama.

Drugo poluvrijeme Tottenham je iskoristio iako su na samom početku ostali bez povrijeđenog Harryja Kanea. Odlučujući udarac u 78. minuti postigao je
    Son Heung-min te je utakmica završila rezultatom 1:0.

U utakmici na Anfieldu prvi gol postignut je u 5. minuti kada je Naby Keita pogodio za 1:0. Situacija je bila jasna već pred kraj prvog poluvremena. Drugi i posljednji gol za Liverpool postigao je asistent kod prvog pogotka Roberto Firmino. Do kraja utakmice rezultat je ostao nepromijenjen te je Liverpool odnio pobjedu nad Portom.

Revanš utakmice igraju se 17. aprila.

Večeras su na rasporedu utakmice Manchester United–Barcelona i Ajax–Juventus koje počinju u 21 sat.