8 C

Tottenham razbio Real Madrid i osigurao osminu finala Lige prvaka (VIDEO)

Tottenham je na Wembleyu s 3:1 srušio Real Madrid, osigurao osminu finala Lige prvaka i zadao novi udarac krizom pogođenim kraljevima. Ovo je najveći poraz Real Madrida u skupini Lige prvaka od novembra 2008. godine kada ih je s 2:0 porazio Juventus.

Zinedine Zidane je utakmicu na Wembleyu započeo s desetoricom igrača od 11 koji su za vikend poraženi kod Girone. Nije zaigrao tek ozlijeđeni Raphael Varane umjesto kojeg je u postavu uskočio Nacho Fernandez. Bila je to prilika kraljevima da se iskupe i uzvrate udarac kritičarima, ali ni u Londonu im nije krenulo najbolje.

Tottenham je bolje ušao u utakmicu, ali prave opasnosti za Casillu nije bilo do 12. minute kada je Harry Kane zapucao s ruba kaznenog prostora.

U 24. minuti je zbog ozljede teren morao napustiti Toby Alderweireld, a umjesto njega je zaigrao Moussa Sissoko. Samo dvije minute kasnije spursi su stigli do vodstva. Dele Alli je pogodio nakon asistencije Kierana Trippiera, ali čini se kako se asistent nalazio u zaleđu.

Uzvratili su kraljevi u 32. minuti. Oštro je pucao Cristiano Ronaldo sa desne strane uz bližu stativu, ali je Hugo Lloris uspio blokirati loptu.

Uzbuđenja su se nastavila sve do kraja poluvremena, a najzanimljivije su prilike Harryja Kanea koji je mogao svoju ekipu odvesti na dva pogotka razlike, a onda je u protunapadu propala prilika Reala jer se Karim Benzema spetljao i izgubio loptu.

Dele Alli prve tri Tottenhamove utakmice u skupini nije igrao zbog suspenzije, a koliko znači Pochettinovoj ekipi pokazao je u 56. minuti kada je postigao i drugi pogodak večeri. Eric Dier mu je dodao loptu, a on je s ruba kaznenog prostora opalio prema golu. Lopta se odbila od Sergija Ramosa, dovoljno da malo zavara Casillu i završi u mreži. Dele Alli je prvi Englez koji je Realu postigao dva pogotka u utakmici Lige prvaka još od Stevena Gerrarda u ožujku 2009. godine.

Samo devet minuta kasnije Tottenham je sjajnu utakmicu okrunio i trećim pogotkom. Tko je mogao očekivati takav potop Reala na Wembleyu? Bila je to sjajna akcija spursa – Dele Alli je uzeo loptu na svojoj polovici terena, izbacio Ramosa i gurnu loptu Harryju Kaneu kojeg je čuvao Nacho, a onda je on uposlio Eriksena čiji ritam nije mogao ispratiti Luka Modrić. Sjajni Danac nije pogriješio i loptu je pokraj golmana kraljeva pospremio u gol.

Uspio je Real Madrid postići pogodak za bezbolniji poraz u 80. minuti. Strijelac je bio Cristiano Ronaldo kojemu je to bio 10. pogodak protiv Tottenhama u karijeri, niti jednoj engleskoj ekipi nije zabio više. Ali, slaba mu je to utjeha…