14.6 C

Danas je u okviru 15. kola BH Telecom Premijer lige odigrana utakmica između NK Čelik i FK Olimpic.

U derbiju začelja, koji je počeo u 13:00 sati na Bilinom polju, slavila je ekipa NK Čelika rezultatom 3:0.

Prvo poluvrijeme je završeno bez golova, uz blagu dominaciju Čelika. U drugo poluvrijeme Zeničani su ušli odlučnije i do prvog pogotka Čelik je došao golom Danijala Brkovića u 50. minuti. Od 64. minute Jasmin Smriko povećava vodstvo na 2:0, dok konačan rezultat 3:0 postavlja Almir Pliska golom u 83. minuti.

“Nama je danas bila potrebna pobjeda. Imamo mnogo problema, ali ovo je apsolutno dobar poticaj koji bi trebao donijeti stabilnost za nastavak sezone”, izjavio je nakon utakmice Nedim Jusufbegović, novi šef stručnog štaba Čelika.

Čelik se nakon ove utakmice nalazi na 11. poziciji 11. sa 9 bodova, dok se Olimpic nalazi na zadnjoj poziciji sa istim brojem bodova.