Postupajući po naredbama Općinskog suda u Zenici u okviru operativne akcije “META IV”, od ranih jutarnjih sati, od strane policijskih timova Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona, vrše se pretresi na 5 lokacija u Zenici.
Aktivnosti se poduzimaju pod nadzorom Kantonalnog tužilaštva Zeničko-dobojskog kantona, a iste su usmjerene na dokumentovanje krivičnih djela, “Neovlaštena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga”, “Posjedovanje i omogućavanje uživanja opojnih droga”, “Nedozvoljeno držanje oružja ili eksplozivnih materija” i druga krivična djela.
“U dosadašnjem toku operativne akcije, slobode je lišeno šest lica, pronađena je određena količina opojne droge, a više podataka o rezultatima izvršenih pretresa kao i drugim poduzetim mjerama i radnjama u okviru akcije “META IV”, ćemo potvrditi tokom dana nakon realizacije navedenih aktivnosti”, navode iz MUP-a ZDK.
Pratite nas i na Twitteru, Facebooku i Instagramu.