19.7 C

Ubjedljiva pobjeda Čelika na Bilinom polju protiv Jedinstva iz Bihaća

Na Bilinom polju u Zenici, u okviru 27. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine, nogometaši Čelika dočekali su ekipu Jedinstva iz Bihaća.

Posljednji put ove dvije ekipe su se susrele 28. oktobra 2023. godine na stadionu Pod borićima u Bihaću. U toj utakmici, Čelik je slavio minimalnom razlikom od 1-0.

U prvom poluvremenu bolja inicijativa Čelika na terenu rezultirala je golom. Adi Međuseljac u 32′ minuti je pogodio za vodstvo tima sa Bilinog polja.

Rezultat do kraja prvog poluvremena se nije mjenjao, pa su tako nogometaši Čelika otišli na pauzu sa golom prednosti.

U drugom poluvremenu više se igralo na sredini terena uz nekoliko prilika na obe strane, međutim promjene rezultata nije bilo.

U nastavku susreta nogometaši Čelika dolaze i do drugog postignutog gol. Hamzić pogađa za vodstvo od 2:0.

Nakon malo dužeg prekida u samom finišu utakmice crno-crveni dolaze i do trećeg gola. Mehić pogađa za ubjedljivih 3:0.

Inače, u svojih 13 međusobnih susreta, ekipa Čelika je šest puta izašla kao pobjednik, dok je ekipa Jedinstva zabilježila četiri pobjede. Tri puta su se susreti završavali remijem, pokazujući da su ove dvije ekipe uvijek pružale napete i neizvjesne susrete.