16.7 C

Čelik i Sloboda u derbiju začelja podijelili bodove (VIDEO)

Na stadionu Bilino polje u Zenici odigran je susret 6. kola BH Telecom Premijer lige BiH u kojem su se sastali stari rivali Čelik i tuzlanska Sloboda.

Nogometaši Čelika su istrčali na teren u sastavu Marković, Udovčić, Hasanhodžić, Kouadio, Kadrić, Mehić, Šabanović, Šišić, Ćemalović, Mahmutović i Duraković, dok su u sastavu Slobode bili Hadžić, Đorđilović, Salihović, Todorović, Krpić, Ordagić, Ziljkić, Grahovac, Mehmedagić, Hairilahović, te Kalezić.

Čelik je bio aktivniji na otvaranju meča, pokušavajući doći do ranog gola. Nakon početnog pritiska Čelika, Sloboda je imala loptu više u svom posjedu.

Mahmutović je u 7. minuti igre u kaznenom prostoru pokušao nešto napraviti, ali lopta je otišla pravo u ruke Hadžića.

U 16. minuti Krpić pogađa stativu. Ordagić sjajno prošao po lijevoj strani, a Krpić s tri metra pogađa okvir gola.

U prvih 45. minuta igre Sloboda je bila bolja, ali se na pauzu otišlo bez golova (0:0).

U drugom poluvremenu, tačnije u 47. minuti, Kalezić pogađa mrežu Čelika i Sloboda dolazi do vodstva. Krpić za 0:2 uz sjajnu asistenciju Ordagića dovodi svoju ekipu do jakog vodstva u 60. minuti igre.

U nastavku utakmice Čelik nakon više prilika dolazi do gola, Mahmutović u 68. minuti smanjuje rezultat na 1:2. Mahmutović je nedugo zatim još jednom pokazao znanje i uz asistenciju Kouadia u 74. minuti zatresao mrežu Slobode za 2:2.

Sloboda je u nastavku igre preuzela terensku inicijativu, međutim nisu uspjeli doći do šanse.

Čelik – Sloboda 2:2

Vlado Jagodić, trener Slobode, istakao je kako je njegov tim došao do zasluženog vodstva u drugom poluvremenu, ali pad koncentracije i umor u nastavku igre je učinio svoje.

“Pokušali smo doći u prvom poluvremenu do gola, međutim nismo uspjeli. U drugom poluvremenu došli smo do onoga što smo tražili ovdje, imali smo vodstvo od 2:0 i nismo trebali popustiti. Propustili smo neke šanse i rezultat je na kraju bio realan. Čelik se jednostavnu u drugom poluvremenu digao i zasluženo došao do dva gola”, kazao je Jagodić na kraju utakmice.

Šef stručnog štaba NK Čelik Kemal Hafizović, kazao je kako Sloboda ima izuzetan igrački kadar.

“Dobili smo u sredini s igračima dosta toga, tako da Sloboda nije mogla sa svojim igračima proći. Mislim da smo bez priprema dobro prošli danas, obzirom i na trenutno stanje i situaciju u klubu. Ja sam da vam iskreno kažem zadovoljan, pa čak i prezadovoljan kako smo igrali u drugom poluvremenu”, rekao je Hafizović.