6.3 C

Vatreni pobijedili Brazil i plasirali se u polufinale Svjetskog prvenstva

U prvoj četvrtfinalnoj utakmici Svjetskog prvenstva u Kataru igrali su viceprvak svijeta Hrvatska i najtrofejnija reprezentacija na prvenstvu Brazil.

Na utakmici je bilo po nekoliko prilika sa obje strane, ali je rezultat i dalje bio nepromijenjen u regularnih 90 minuta. U 105. minuti prvih produžetaka Neymar je Brazil doveo u vodstvo od 1-0.

Krajem drugih produžetaka, u 117. minuti reprezentacija Hrvatske dolazi do izjednačenja pogotkom Petkovića, a na asistenciju Oršića čime je i završio regularni dio utakmice.

Boljim izvođenjem jedanaesteraca viceprvak svijeta Hrvatska eleminisala je reprezentaciju Brazila i tako postala prva polufinalna ekipa Svjetskog prvenstva u Kataru.

Podsjećamo, u drugom četvrtfinalnom susretu igraju dvostruki prvak svijeta Argentina, predvođena jednim od najboljih igrača današnjice Lionelom Messijem, i selekcija Nizozemske koja dosad nije osvajala svjetsku titulu, ali je dva puta igrala u finalu. Meč počinje u 20 sati.

Preostala dva susreta četvrtfinala na rasporedu su u subotu, a sastat će se Maroko – Portugal i Engleska – Francuska.