14 C

Večeras revanš utakmice osmine finala fudbalske Lige prvaka

Dvije revanš utakmice osmine finala fudbalske Lige prvaka igraju se večeras.

U Torinu se sastaju Juventus i Atletico Madrid, dok će Manchester City dočekati ekipu Schalkea.

U prvom susretu, Atletico je golovima Gimeneza i Godina savladao Juventus 2:0. Pored prednosti u golovima, Atletico je u predsnosti i sa igračima na koje može računati.

Trener Juventusa Massimiliano Allegri neće moći računati na Douglas Costa koji se jučer povrijedio na treningu. Od ranije su van stroja Sami Khedira, Mattia De Sciglio, Andrea Barzagli i Juan Cuadrado, dok je Alex Sandro suspendovan.

Mančester City je u prvom meču u Gelsenkirchen slavio pobjedu nad Schalkeom 3:2.

Englezi su poveli golom Aguera u 18. minuti. Schalke je u završnici prvog dijela okrenuo rezultat golovima s bijele tačke, a oba je realizirao Nabil Bentaleb, u 38. i 45. minuti.

Fudbaleri Pepa Guardiola su u drugom poluvremenu sa igračem manje uspjeli napraviti preokret. Prvo su izjednačili sjajnim golom Leroy Sanea iz slobodnog udarca u 85. minuti, da bi u 90. minuti Raheem Sterling pogodio za 3:2 i veliko slavlje “Građana” na Veltins Areni.

Plasman u četvrtfinale do sada su izborili Ajax, Tottenham, Manchester United i Porto.

Sve utakmice osmine finala Lige prvaka počinju u 21 sat.