6 C

Velež večeras protiv Elfsborga na Grbavici

Fudbaleri Veleža odigrat će večeras na Grbavici revanš utakmicu trećeg kola kvalifikacija za UEFA Konferencijsku ligu protiv Elfsborga.

Utakmica će se igrati od 20 sati na sarajevskom stadionu Grbavica.

Mostarci imaju solidan rezultat iz prvog meča u Švedskoj gdje je na Boras Areni u Geteborgu bilo 1:1, pa će našem klubu trebati bilo kakva pobjeda kako bi izborili plasman u doigravanje gdje ih skoro sigurno čeka nizozemski Fejenord.

– Dragi naši Rođeni,Prije svega, hvala Vam za nevjerovatnu podršku u proteklom periodu. Bili smo svi kao jedno, i to se osjetilo kako na terenu, tako i na tribinama. Pred nama je još jedna velika utakmica, koju ćemo zajedno odigrati. Igrači će pružiti svoj maksimum na terenu, a sigurni smo i naši navijači na tribinama. Sigurni smo da je pred nama još jedna velika noć. Naše je da pružimo maksimum, a na kraju nek bude što biti mora! – poručuju iz ovog kluba.

Velež, klub iz Mostara, jedini preostali bh. predstavnik u evropskim takmičenjima u prvoj utakmici u okviru trećeg kola kvalifikacija Konferencijske lige, poveo je golom Slaviše Radovića u 32. minuti utakmice. Samo dvije minute kasnije u 34. minuti meča Elfsborg je golom Pera Fricka izjednačio na 1:1.

Velež je na putu do trećeg pretkola kvalifikacija za Konferencijsku ligu eliminisao Corelaine iz Sjeverne Irske i AEK iz Grčke.