11.7 C

Velika pobjeda Bosne i Hercegovine protiv Slovenije

Košarkaši Bosne i Hercegovine svoj treći meč na Eurobasketu odigrali su danas protiv Slovenije i napravili veliku senzaciju te slavili sa 97:93.

Eurobasket smo otvorili pobjedom nad Mađarskom, ali je uslijedio poraz od favorizovane Njemačke u 2. kolu, iako smo prvo poluvrijeme bili mnogo bolji od domaćina i imali prednost.

U trećoj utakmici, protiv Slovenije, aktuelnog prvaka Evrope, bili smo ogromni autsajderi, ali opet smo pokazali da vrijedimo u košarkaškim okvirima.

Poprilično dobra igra Zmajeva, koji su na sjajan način parirali velikoj NBA zvijezdi Luki Dončiću i ostatku slovenske “mašinerije”, a nakon ogromne borbe došli do pobjede o kojoj će se pričati.