Veliki uspjeh takmičara Karate kluba “REI” Zenica u Mađarskoj (AUDIO)

KK REI
    Gostovanje Karate kluba “REI” u prostorijama radija ZENIT

Karate klub “REI” Zenica postoji od 2012.godine, a prvi trener i predsjednik kluba je Sensei Džulić Eldin, crni pojas 5.DAN, uz trenere Sensei Denis Brdarević crni pojas, 5.DAN i  Mirnesa Odobašića crni pojas 2.DAN.

Takmičari ovog kluba su nastupali u Mađarskoj 19.i 20. maja, u sklopu reprezentacije BiH u borilačkim vještinama (ICO BIH) gdje su ostvarili odlične rezultate.

Povodom toga smo ih ugostili u sklopu “Vikend programa” radija ZENIT.

Eldin Džulić je na početku razgovora govorio o historiji kluba, ali i uspjesima koje su ostvarivali u proteklim godinama.

Veliki uspjeh takmičara na Evropskom prvenstvu je bio povod da sa nama u studiju budu i Huseljić Ilhana koja je osvojila zlato u borbama, te 4.mjesto u katama, Anesa Osmančević koja je osvojila 2 srebrene medalje u katama i borbama i Mujo Kovač koji je osvojio zlato u borbama u disciplini semi kontakt, te zlato u katama.

Džulić se osvrnuo i na naredno takmičenje, Međunarodni turnir u Srbiji, koje se održava 18. juna u mjestu Bogatić.

Denis Brdarević, trener i potpredsjednik kluba, govorio je o problemima sa kojima se ovaj zenički klub suočava. Kako je istakao problem su većim dijelom finansije i kako je rekao “nikakva podrška od strane Grada Zenica i ZDK”.

U nastavku poslušajte kompletan razgovor gostovanja KK “REI”.