15.4 C

Verstappen pobijedio na utrci Velike nagrade Japana

Aktuelni svjetski prvak Max Verstappen nastavio je dominaciju šampionatu Formule 1 i pobijedio na utrci Velike nagrade Japana koja je održana jutros na stazi Sukuka.

Fenomenalni vozač Red Bulla Verstappen je krenuo sa prve startne pozicije i nakon 53 kruga prvi prošao ciljnu liniju.

Drugo mjesto osvojio je Lando Norris iz McLarena, a na najniže pobjedničko postolje kao trećeplasirani se popeo njegov timski kolega Oscar Piastri.

Bila je to 13. Verstappenova pobjeda ove sezone, kojom je zagarantirana pobjeda Red Bulla u poretku konstruktora.

Verstappen u poretku vozača ima 400 bodova, a drugoplasirani Sergio Perez 223. Lewis Hamiltom je sakupio 190 bodova.

Naredna utrka Formule 1 je Velika nagrada Katara, a na rasporedu je 8. oktobra.