15.9 C

Verstappen stigao do 19. pobjede u sezoni F1

Nizozemski vozač Formule 1 u redovima Red Bulla Max Verstappen pobjednik je utrke za Veliku nagradu Ujedinjenih Arapskih Emirata u Abu Dhabiju.

Verstappen je tako stigao do 19. pobjede u sezoni i na sjajan način završio više nego uspješnu sezonu.

Drugo mjesto je osvoji Ferrarijev Charles Leclerc ispred Mercedesovog Georgea Russella. Četvrto mjesto je zauzeo Sergio Perez, iako je originalno završio drugi ali zbog kazne od pet sekundi je pao na četvrto mjesto.

Peto mjesto je osvojio Lando Norris u McLarenu ispred svog kolege Oscara Piastrija na šestom mjestu. Sedmi je bio Fernando Alonso u Aston Martinu čime je osigurao četvrto mjesto u poretku vozača.

Osmi je bio Yuki Tsunoda u AlphaTauriju. Deveti je bio Lewis Hamilton u Mercedesu, a deseti Lance Stroll u Aston Martinu.

Ovom utrkom završena je sezona. Prva sljedeća akcija je na predsezonskim testiranjima u februaru iduće godine, a prva utrka nove sezone 2. marta 2024. godine u Bahreinu.