16.7 C

Nogometaši Čelika su danas u 1. kolu Lige za opstanak gostovali u Doboju kod Kaknja kod ekipe Mladosti.

Već u 10. minuti Mladost je povela sa 1:0 preko Kuzmanovića, dok je drugi pogodak postignut u 41. minuti kada je slobodan udarac odlično izveo Brkić.

U drugom poluvremenu već u 49. minuti vodstvo Mladosti smanjuje Karić koji pogađa iz penala. Bez promjene rezultata se igralo do 76. minute kada opet pogađa Brkić. U 84. Dilaver glavom postiže pogodak i smanjuje na 3:2, da bi u 90. minuti u kaznenom prostoru Mladosti se najbolje snašao Brković i pogađa za konačnih 3:3. U sudijskoj nadoknadi Čelik je pokušao doći i do 4. gola, ali rezultat se nije promijenio.

U sljedećem kolu, koje je na rasporedu za četiri dana (5.3.2017.) na Bilinom polju se sastaju Čelik i Vitez. Utakmica počinje u 16:30 sati.