11.5 C

Utakmicom između Olimpica i Čelika n počelo je 4. kolo Lige za opstanak BH Telecom Premijer lige.

Susret ova dva tima koja se nalaze na začelju tabele igran je na stadionu Otoka u Sarajevu.
    Već od samog početka utakmice Čelik je pokazao daleko veću i želju i volju kako bi došao do neophodnih bodova kako bi se dodatno približio ekipi Metalleghea koja se nalazi na 4. mjestu, a koje osigurava opstanak u društvu najboljih i sljedeće sezone.

Terensku inicijativu i borbenost Čelik je ‘naplatio’ u 39. minuti golom Danijala Brkovića. Sa ovim rezultatom se otišlo na pauzu. U drugom poluvremenu Čelik je organizovanom igrom na sredini terena uspio sačuvati rezultat, tako da je ovaj susret završen rezultatom 1:0 u korist Čelika.

Ovom pobjedom Čelik je došao na dva boda zaostatka za Metallegheom koji sutra igra protiv u Širokom brijegu protiv istoimene ekipe.