9 C

Berlinska Hertha je fantastičnim golom bh. reprezentativca Vedada Ibiševića pobijedila sa 1:0 danski Brondby u prvom susretu trećeg pretkola kvalifikacija za Europa Ligu.

Trenutak odluke dogodio se u 28. minuti. Weiser je uputio centaršut sa desne strane, a naš Vedad Ibišević je atraktivno škaricama matirao nemoćnog Ronrowa za vodstvo Herthe od 1:0.

Do kraja utakmice golova nije bilo, pa Hertha uoči revanša u Danskoj ima jedan gol prednosti.

Vedad Ibišević je igrao do 87. minute, kada ga je zamijenio Schieber.

Revanš susret igra se 4. augusta u Danskoj.

Vedator makazice_HR_BR_1-0 by mediabh