8.1 C

Na 34. evropskom dvoranskom prvenstvu u atletici u Beogradu večeras je u finalu nastupio bosanskohercegovački predstavnik u bacanju kugle Mesud Pezer.

Pezer je ranije danas u kvalifikacijama za finale od 23 prijavljena bacača kugle završio na sedmom mjestu sa rezultatom 20,13m.

U večerašnjem finalu Pezer je zauzeo sedmu poziciju, te je bacio kuglu 20,37m, što je inače njegov lični rekord koji je postavio u Istanbulu prije dvije sedmice.

Pezer je večeras pokazao još jednu konstantu, jer je osim daljine 20,37m, njegova kugla još tri puta išla preko 20m. Ovi Pezerovi rezultati su najava dobre sezone, gdje će Pezer pokušati da bude konkurentan za ulazak u finale Svjetskog prvenstva.

Zlatnu medalju u finalu je osvojio Konrad Bukowiecki koji je večeras oborio i svjetski rekord bacivši kuglu 21,97m.

Pored njega su još nastupili Stipe Žunić, Tsanko Arnaudov, Ladislav Prašil, Tomaš Stanek i David Storl.