7.2 C

Real Madrid je u New Jerseyju, u sklopu International Champions Cupa, pred 80.012 gledatelja svladao (1:0) minhenski Bayern. Jedini pogodak na utakmici postigao je Danilo u 79. minuti kada je pravom “bombom” sa 20-ak metara matirao Ulreicha.

Carlo Ancelotti na raspolaganju nije imao čitavu plejadu važnih igrača (Neuer, Boateng, Hummels, Badstuber, Renato Sanches, Kimmich, Coman, Robben, Douglas Costa, Lewandowski), a u kadru nije bilo niti Francka Riberyja s kojim se trener Bavaraca navodno “zakačio” na pripremama proteklih dana. Zinedine Zidane nije mogao računati na Ronalda, Kroosa i Pepea, dok su Navas, Benzema i Jese ostali na klupi.

Bayern je u prvom dijelu potpuno nadigrao Madriđane, u tom periodu imao tri vrlo izgledne prigode. David Alaba iz prekida je u 25. minuti pogodio stativu, a onda se u dva navrata iskazao i Kiko Casilla. Pričuvni golman Reala prvo je u 28. minuti obranio čisti zicer Greenu, a pet minuta kasnije odlično reagirao i nakon dalekometnog pokušaja Thiaga. Zanimljivo, Real Madrid u prvih 45 minuta nije imao niti jedan udarac u okvir domaćih vrata!

Kraljevski klub je prvi opasnije zaprijetio u nastavku dvoboja. Marcelo se u 57. minuti okomito probio kroz sredinu, idealno na lijevoj strani pronašao Moratu koji se našao u idealnoj prigodi. Ipak, španski reprezentativni napadač zakomplikovao je cjelokupnu situaciju, pa nakon jednog “lažnjaka” šutirao daleko od gola. Samo pet minuta kasnije sjajno je s 25 metara šutirao Isco, ali njegov je pokušaj odsjeo na vratnici.

Na drugoj strani u 68. minuti snažno je s lijeve strane potegao Alaba, a lopta je prohujala pored daljnje vratnice. Real je do pobjedonosnog pogotka stigao u 79. minuti. Danilo je vukao loptu po desnoj strani, ušao prema sredini, a onda sa 20-ak metara lijevom nogom “probušio” nemoćnog Ulreicha.

Bayern je do kraja utakmice svim silama pokušao stići do izjednačenja, vrlo blizu tome bili su u 80. minuti kada je opasno iz slobodnog udarca gađao Thiago Alcantara. U završnim minutama Real je u dva navrata preko Diaza mogao i povećati rezultat. Prvi pokušaj napadača Reala otišao je pored gola, a kod drugog se istakao golman Ulreich.

Prijateljsku utakmicu u Kanadi u isto su vrijeme odigrali Montreal Impact i Roma, a talijanski je prvoligaš pogocima Džeke i Nainggolana slavio 2:0 Edin Džeko zabio je već u 6. minuti nakon dodavanja Perottija, dok je za konačnih 2:0 belgijskom reprezentativcu u 21. minuti asistirao Salah. BiH reprezentativcu zabio je i u prošloj utakmici, a ovoga puta igrao je samo prvo poluvrijeme.