10.5 C

VIDEO+FOTO: Čelik pobjedom u Vitezu na korak do opstanka

Na Gradskom stadionu u Vitezu završena je utakmica 7. kola Lige za opstanak u okviru BH Telecom Premijer lige BiH između Viteza i Čelika.

Po mnogo ćemu derbi kola je pripao ekipi Čelika, koja je najprijatnije iznenađenje ovog proljeća.

Od samog početka Čelik je pokazao želju da i u ovom susretu ostane neporažen. Kako je šef stručnog štaba Zeničana Boris Pavić i najavljivao, Čelik je od samog početka kontrolisao utakmicu.

Prvi pogodak je postigao Emir Jusić glavom na ubačaj iz kornera u 15. minuti.

Ovim rezultatom je okončano i prvo poluvrijeme, dok je u drugom novi pogodak za Čelik u 78. minuti postigao Anes Haurdić. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao pa je tako Čelik u gostima pobijedio Vitez sa 2:0.

Ovo je bila jedanaesta utakmica u nizu u kojoj Čelik nije poražen, a četvrta pobjeda zaredom. Posljednji put Čelik je izgubio 3. decembra 2016. godine na Grbavici od ekipe Željezničara.

Nakon ovog kola Čelik se još više osigurao, tako da sada Vitezu bježi četiri boda, a do kraja su ostala još tri kola. U naredna dva Čelik igra kod kuće, prvo protiv Mettalleghea kojeg je Čelik i prestigao na tabeli, obzirom da je ekipa iz Jajca remizirala sa Olimpicom. U posljednjem kolu Čelik ide Širokom Brijegu.

Osim tabelarnog, Čelik vodi bitku i za opstanak kada su u pitanju finansije. U narednoj sedmici će se definitivno znati da li će biti potpisan reprogram duga sa Poreznom upravom, jer je krajnji datum 13. maj.