5.9 C

Voda iz BiH ponovo među najboljim na svijetu

Brend Tešanjski kiseljak ponovo je osvojio nagradu na jednom od najprestižnijih takmičenja na svijetu u američkom Berkeley Springsu, piše BiznisInfo.

Tešanjski kiseljak je ovog puta osvojio 4. mjesto u kategoriji najboljih gaziranih voda. Time je nastavljen niz iz prethodnih nekoliko godina kada je ova voda također nagrađivana na ovom prestižnom takmičenju.

Takmičenje je održano u proteklih nekoliko dana a proglašenje pobjednika priređeno je u subotu navečer po američkom vremenu, odnosno rano jutros po našem.

Na događaju je bilo zastupljeno oko 100 kompanija sa 5 kontinenata, a nagrade su dodijeljene u 5. kategorija.

Žiri je donio odluke na bazi izgleda, okusa, mirisa, „osjećaja u ustima“ kao i “naknadnog okusa”.