14.6 C

Završena utrka “UCI 2.2 Tour of Albania”, Vedad Karić u generalnom poretku završio na 2. mjestu (FOTO)

Današnjom petom etapom je završena utrka “UCI 2.2 Tour of Albania” sa ukupnih 700 kilometara i 7000 ukupnog uspona, a takmičari iz 18 država su uzeli učešće na njoj.

Trka je bila veoma uspješna za Zeničanina Vedada Karića koji je u generalnom poretku završio na visokom 2. mjestu i tako osvojio velikih 30 UCI bodova što je do sada najveći rezultat u novijoj historiji Bosne i Hercegovine kada je u pitanju drumski biciklizam.

“Da rezultat dobije na značaju, na najtežoj ‘kraljevskoj’ etapi sam osvojio 3. mjesto što me u konačnici i postavilo na ovako visoko 2. mjesto u generalnom poretku. Još jedan veoma bitan pokazatelj koliko sam bio aktivan na cijeloj utrci jeste taj da sam završio na 4. mjestu po bodovima (65 bodova) i gdje sam do posljednje etape imao zelenu majicu, međutim profil današnje etape nije bio za mene, a uz to imao sam cilj sačuvati generalni plasman. Vjerujte, ovakvi rezultati ne dođu ‘onako’. Mnogo stvari se treba posložiti, od tempiranja forme, ishrane, mnogih drugih odricanja, ali opet najveći teret na kraju preuzme moja porodica koja jedina zna kako sve naše obaveze isplaniramo da se svi zadovoljimo”, poručio je Karić.