3.8 C

Željezničar i Krupa se plasirali u finale Kupa BiH

Fudbaleri Krupe i Željezničara plasirali su se u finale Kupa Bosne i Hercegovine.

Krupa je danas u uzvratnoj utakmici na domaćem terenu bila bolja od Zvijezde 09 sa 2:0, nakon što je također prošle sedmice savladala Zvijezdu sa 4:0, te tako ukupnim rezultatom od 6:0 ide u finale.

Oni će u finalu igrati protiv Željezničara.

U uzvratnoj utakmici polufinala Kupa BiH za fudbalere, na Tušnju je ekipa Slobode, pred oko 4.000 gledatelja, poražena u susretu sa Željezničarom rezultatom 1:4 (1:2).

S obzirom na to da je prva utakmica na Grbavici prije sedam dana završena bez golova, ekipa Admira Adžema plasirala se u finale i sastat će se s ekipom Krupe.

Tuzlaci su vrlo dobro počeli utakmicu, atakovali su na gol vratara Kjosevskog, imali su nekoliko dobrih pokušaja, a mrežu su zatresli u 18. minuti. Po desnoj strani Todorović je pretrčao Bogičevića i ubacio loptu na „šesterac“ gdje je u skoku najprisebniji bio Husić i glavom je poslao loptu u mrežu.

Slavlje domaćih trajalo je do 36. minute kada je Željezničar iz prve prave akcije postigao izjednačenje. Na asistenciju Zajmovića Muminovića je savladao lukavi Zakarić.

Minutu prije kraja poluvremena Željezničar je preokrenuo rezultat, a strijelac je u 44. minuti ponovo bio Zakarić.

Igra Slobode potpuno se raspala, pa su u nastavku primili još dva gola.

Najprije je u 51. minuti na 1:3 povisio Ubiparip, da bi u u 75. minuti, ponovo na dodavanje Zajmovića, Zakarić postigao het-trik – 1:4.

Sloboda je tako prokockala priliku da se nakon pozitivnog rezultata iz Sarajeva nađe u finalu Kupa.

Zanimljivo je da su Tuzlaci u posljednjih 10 službenih utakmica doživjeli samo dva poraza i oba od Željezničara.