16.4 C

Željezničar izgubio od Nefčija i oprostio se od Evrope

Željezničar je u revanš susretu 2. pretkola Konferencijske lige poražen na gostovanju u Bakuu od ekipe Nefčija s 2:0, te su se Plavi oprostili od učešća u Evropi ove sezone.

Željezničar je okončao nastup u Evropi za ovu sezonu. Nefči je bio jači od Plavih i s ukupnih 4:2 je prošao dalje.

Nefči dobro ulazi u meč. Pritisli su odmah Željezničar, ali je tim Nermina Bašića bez problema izdržao početne napade domaćeg tima.

Potom se igrla prenijela na polovicu domaćih. Prvu ozbiljniju šansu propušta Haris Ovčina u 17. minuti, ali Brkić je dobro odbranio.

A onda u 20. minuti Nefči stiže do prednosti. Lebon pronalazi Kennetha Saiefa koji izlazi sam ispred Muftića i lagano ga matira za prednost domaćeg tima od 1:0.

Prijetili su potom domaći preko Matiasa nakon kornera, a zatim u 30. minuti Lebon bježi odbrani Plavih, no u posljednji čas interveniše Edin Cocalić fenomenalnom intervencijom.

Tri minute kasnije s distance pokušava Jaber, brani Muftić, a zatim isti igrač nakon kornera nije precizan.

Do kraja prvog dijela dosta nervoze. Mađarski sudija je imao pune ruke posla, prilike su izostale, a domaći tim je imao minimalnu prednost od 1:0.

Na otvaranju drugog poluvremena još jedan ozbiljan problem za Plave. Haris Ovčina je dobio žestok udarac u glavu zbog čega mu se ukazivala pomoć nekoliko minuta i on nije mogao nastaviti meč.

Željezničar je potom krenuo u ofanzivu. Izgledali su Plavi jako dobro na terenu, a u 56. minuti nova šansa za Želju. Krpić šutira, Brkić ponovo brani.

U 60. minuti Nefči stvara veliku šansu. Lebon oduzima loptu Drlji, dodaje loptu du Saiefa koji je sam ispred Muftića, no mladi golman Željezničara spektakularno brani i spašava svoj tim. U nastavku akcije reaguje i Jašarević i Željo se spašava.

Tim Nermina Bašića potom kreće naprijed. Napravio je trener Željezničara trostruku izmjenu i išlo se na sve ili ništa.

Na kraju Željezničar nije dobio ništa. Nefči je sačuvao vodstvo do samog kraja, nije dozvolio Plavim da se vrate u igru i na kraju je susret okončan pobjedom domaćeg tima od 2:0.