5.7 C

Željezničar osvojio Kup Bosne i Hercegovine

Nogometaši sarajevskog Željezničara osvajači su Kupa Bosne i Hercegovine za sezonu 2017/18, javlja Anadolu Agency (AA).

Željezničar je u uzvratnoj utakmici finala u gostima savladao Krupu sa 4:0, nakon što su u prvom meču na Grbavici bili bolji i pobijedili rezultatom 2:0.

Ekipa sa Grbavice je povela golom Ubiparipa u 34. minuti, na asistenciju Ramovića.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena Zajmović je odličnim golom udvostručio prednost gostiju.

Zakarić je golom u 65. minuti uvećao prednost Željezničara na 3:0, a konačnih 4:0 postavio je Ramović u samom finišu meča.

Željezničar je time osvojio svoj šesti Kup BiH i prvi nakon 2012. godine.

Ujedno je ovo prvi trofej za Plave nakon 2013. godine, kada su bili prvaci Bosne i Hercegovine.