7.2 C

Zeničanin Maid Redžić osvojio drugo mjesto u njemačkom Chemnitzu

Najbolji bosanskohercegovački skakač u vis, Zeničanin Maid Redžić, osvojio je s preskočenih 216 centimetara drugo mjesto na 22. međunarodnom dvoranskom mitingu u njemačkom Chemnitzu.

Njegov klupski i bh. reprezentativac u troskoku Sedin Heco s preskočenih 15.10 metara bio peti.

Bolji od Redžića večeras je bio samo domaći takmičar Jonas Wagner, koji je preskočio 220 centimetara, a naš je visaš pobijedio i trećeg sa svjetskog dvoranskog prvenstva te evropskog prvaka na otvorenom iz 2018. godine, Nijemca Masteusza Przybylkoa.

Bio je ovo prvi međunarodni miting na kojem su Redžić i Heco nastupili u nekoj od zemalja izvan Balkana.