3.7 C

Zenički karate klub “Perfekt” Zenica osvojio 9 medalja u Vogošći (FOTO)

KK Perfekt

U subotu je karate klub “Perfekt” Zenica nastupao na 13.otvorenom prvenstvu Vogošće u karateu.

Na turniru je učestvovalo preko 500 takmičara iz 49 klubova iz Hrvatske, Crne Gore i BiH.

Organizator je bio KK “Sambon” Vogošća.

Zenički karate klub je predstavljalo 7 takmičara i ukupno su osvojili 9 medalja.

Amina Bojić je u katama osvojila prvo mjesto i zlatnu medalju. Merjem Bošnjak je u katama osvojila dva treća mjesta i dvije bronzane medalje, dok je u borbama osvojila drugo mjesto i srebrenu medalju.

Ismail Bojić je u katama osvojio dva treća mjesta i dvije bronzane medalje. Zajd Burović je u katama osvojio drugo mjesto i srebrenu medalju u kategoriji 7 godina te treće mjesto i bronzanu medalju u kategoriji 8 godina.

Sarah Mlivić je u katama osvojila drugo mjesto i srebrenu medalju.

Takmičarke Merjem Kovač, Tea Rašić i Sarah Mlivić su imale izuzetno dobre nastupe i u katama i u borbama, posebno u borbama gdje su radile reposažne mečeve za medalje te zauzele četvrta mjesta.

– Posebno moramo čestitati našoj Amini Bojić koja je nakon samo 10 treninga naučila katu i odlučila se takmičiti, te osvojila prvu zlatnu medalju za sebe i jedinu za naš klub. Još jednom iskrene čestitke osvajačima medalja, kao i učesnicima kojima je malo nedostajalo do medalje. Moramo se zahvaliti i roditeljima koji nam pružaju maksimalnu podršku i povjerenje. Klub i treneri su ponosni na našu djecu, samo naprijed i trening trening i trening – navode iz KK “Perfekt” Zenica.

Ekipu na takmičenje su predvodili treneri kluba Ivana Džanković i Nermin Bošnjak.

Klub nastavlja sa redovnim svakodnevnim treninzima u sali u Robnoj kući “Bosna” na prvom spratu.

U drugoj polovini oktobra klub putuje na dva turnira u Crnu Goru te zadnji vikend oktobra u Banja Luku i Sarajevo.