11.5 C

Zmajevi na TV ekranima: Gdje gledati utakmicu protiv Nizozemske?

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine danas protiv Nizozemske u Mannheimu igra duel drugog kola grupe E Evropskog prvenstva.

BiH i Nizozemska će na parket od 18 sati.

Zmajevi su u prvom kolu poraženi od Švedske 29:20, a Nizozemci su rezultatom 34:29 savladali Gruziju, debitanta na evropskim prvenstvima.

Irfan Smajlagić ostao je bez Senjamina Burića, pivota koji se povrijedio protiv Švedske i završio nastup na turniru, a virozu je imao Marko Panić i njegov nastup je pod znakom pitanja.

Utakmica je od izuzetne važnosti, s obzirom na to da će pobjednik uoči posljednjeg kola grupne faze zauzeti odličnu startnu poziciju za plasman u sljedeću rundu.

Vrijedi istaknuti da Zmajevi igraju treći put na EURO-u i da još čekaju prvi, historijski trijumf.

Dvoboj iz Mannheima direktno prenosi Arena Sport 1.