5.7 C

Zrinjski pobijedio Alkmaar u Mostaru sa 4:3

Fudbaleri Zrinjskog savladali su u Mostaru ekipu AZ Alkmaara u meču prvog kola grupne faze Konferencijske lige!

Plemići su nakon velikog preokreta slavili sa 4:3!

Favorizovani Nizozemci su žestoko krenuli od prvog sudijskog zvižduka, a u šestoj minuti se, nakon pokušaja Clasieja s distance, lijepom paradom istakao golman Marić.

Alkmaar u četiri minute kasnije dolazi do vodstva. Ubačaj s desne strane je na drugoj stativi dočekao Van Brederode i zakucao loptu u mrežu za vodstvo gostiju 1:0.

Prvu pravu priliku je Zrinjski imao u 30. minuti. Čanađija je divno pronašao Ćužea, a njegov udarac sjajno odbranio golman gostiju Ryan.

Dvije minute poslije Ćužeov promašaj je kažnjen, pošto prednost AZ-a duplira Mijnans.

Gosti do trećeg pogotka dolaze u samom finišu prvog poluvremena.

Sugawara je povukao loptu i ušao u sredinu, a preko Pavlidisa lopta stiže do De Wita, koji je šalje iza leđa Marića za 3:0.

Plemići u 48. minuti smanjuju prednost Nizozemaca preko Kožulja koji je postigao majstorski pogodak iz slobodnog udarca.

Zrinjski do svog drugog gola dolazi u 68. minuti. Ćorluka je ubacio, ali lopta je prevarila golmana i otišla u gol AZ-a.

Samo tri minute kasnije rezervista Hrvanović donosi izjednačenje Plemićima.

Zrinjski do čuda i potpunog preokreta dolazi do vodstva. Malekinušić je u 81. minuti pogodio stativu, do lopte je došao Kožulj koji je poslao loptu u mrežu nizozemskog tima.

Zrinjski je plasman u grupnu fazu Konferencijske lige zaradio 3.651.000 eura, odnosno oko sedam miliona KM.

Svaka pobjeda u grupnoj fazi Konferencijske lige donosi milion KM (500 hiljada eura), što je veliki iznos za kasu prvaka BiH.

U drugom duelu ove grupe (E) Legia je u Varšavi iznenađujuće savladala Aston Villu sa 3:2.

Wszolek je u trećoj minuti doveo domaće u vodstvo, a za 1:1 pogodio je samo tri minute kasnije.

Legija preko Mucija u 26. minuti dolazi do nove prednosti, a sa druge strane uzvraća Digne u 39. minuti za 2:2.

Muci svojim drugim golom na večerašnjem meču pogađa za 3:2.