14.6 C

Zrinjski protiv Alkmaara očekuje novo čudo

Nogometaši Zrinjskog iz Mostara igraju večeras protiv AZ Alkmaara utakmicu petog kola Konferencijske lige, a u taboru bosanskohercegovačkog prvaka nadaju se uspjehu kao i u susretu na domaćem terenu.

Trener Mario Ivanković najavio je kako će senzacionalni preokret, kada su nakon 0:3 u prvom poluvremenu napravili preokret u nastavku i došli do 4:3, biti recept za gostovanje u Nizozemskoj.

“To nam treba biti putokaz. Jednostavno da vjerujemo u sebe, da izađemo i odigramo maksimalno svih 90 minuta”, rekao je Ivanković uoči utakmice.

Nedavno je na klupi naslijedio Krunoslava Rendulića koji se razišao sa Zrinjskim nakon niza neuspješnih nastupa u bosanskohercegovačkom prvenstvu.

U Konferencijskoj ligi prvak Bosne i Hercegovine je izgubio tri susreta – dva puta protiv Legije iz Varšave i jednom od Aston Ville, te ostvario spomenutu pobjedu protiv AZ-a, iako ga se smatralo apsolutnim autsajderom u ovom okruženju.

TSC dočekuje West Ham

Trenutno je Zrinjski na trećem mjestu na tabeli grupe E s tri boda koliko ima i četvrtoplasirani AZ Alkmaar. Na prvom mjestu je Legia s devet bodova koliko ima i Aston Villa.

Utakmica AZ Alkmaar – Zrinski počinje u 18:45 sati, dok u kasnijem terminu, od 21:00 sat, igraju Aston Villa i Legia.

Od ostalih predstavnika regije, zagrebački Dinamo gostuje u Kazahstanu kod Astane, u istoj grupi kosovski Ballkani dočekuje Viktoriju Plzen, Olimpija će u Ljubljani ugostiti Lille, a Čukarički na svom terenu igra protiv Ferencvarosa.

TSC, kao jedini predstavnik regionalnog nogometa u Ligi Evrope, u Bačkoj Topoli igra protiv West Hama.