23.1 C

Rukometaši BiH poraženi od Njemačke rezultatom 24:26

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je u 5. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u dvorani u Bugojnu dočekala reprezentaciju Njemačke. Meč je okončan rezultatom 24:26.

Uvodne minute su se igrale uglavnom gol za gol. Nijemci su sve vrijeme bili u rezultatskoj prednost, ali su rukometaši Bosne i Hercegovine predvođeni raspoloženim Ovčinom, Malinovićem i Perićem stizali rezultat.

Gosti su prvu osjetljiviju prednost ostvarili u 21. minuti, kada su golovima Schillea i Heymanna po dva puta, imali tri gola prednosti, ali onda je uslijedio sjajan odgovor reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je napravila seriju od 4:0, te golom Ovčine povela 13:12 što je bilo prvo vodstvo domaćeg tima na meču. Nijemci su ipak uspjeli opet vratiti rezultat u svoju korist, ali na odmor nisu otišli sa vodstom.

Prvih 30 minuta okončano je neriješenim rezulatom 15:15. U posljednjim sekundama za poravnjanje je pogodio reprezentativac Prce za završetak zaista sjajnog prvog poluvremena reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Nastavak je počeo slično kao i prvo poluvrijeme. Smijenjivali su se timovi u vodstvu te niko nije uspijevao da značajno povede. Nijemci su u 50. minuti otišli na +2 preko Kuhna.

U 53. minuti Benjamin Burić brani sedmerac, a na drugoj strani Senjamin Burić postiže pogodak za 22:23 i vraća domaći tim u igru. U posljednje dvije minute gosti su ušli u blago vodstvo od 24:25. Herceg je imao šut za izjednačenje, ali je Wolff odbranio njegov udarac. Nijemci su svoj napad iskoristili za konačnih 24:26.

Najefikasniji u reprezentaciji Bosne i Hercegovine bili su Perić i Malinović sa po 7 golova, dok je Burić na golu imao 10 odbrana. Kod Nijemaca se izdvojio Schiller sa 10 golova, dok je Kastening dodao 7, a Wolff je imao 12 intervencija.

Ovaj poraz ne znači da je reprezentacija Bosna i Hercegovina ostala bez šansi za plasman na Euro jer će rukometašima Bosne i Hercegovine u posljednjem kolu protiv Austrije biti potreban bod ili pobjeda za plasman na završni turnir kao jedna od dvije prvoplasirane ekipe u grupi ili kao jedna od najboljih trećeplasiranih selekcija, prenosi sportsport.

Rukometaši Bosne i Hercegovine kvalifikacije za Evropsko prvenstvo završavaju u nedjelju gostovanjem reprezetnaciji Austrije. Meč se igra u Grazu s početkom u 18 sati. U prvom duelu ove dvije selekcije, rukometaši Bosne i Hercegovine su slavili sa rezultatom 27:21.