Policijski službenici Policijske stanice Centar Zenica privremeno su oduzeli putničko motorno vozilo marke BMW od vozača koji je zatečen u saobraćaju bez prava na upravljanje motornim vozilom te sa višehiljadnim dugom po osnovu neplaćenih kazni.
Kako je saopćeno iz Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona, incident se dogodio 20. juna 2026. godine u 17:25 sati u ulici Kamberovića čikma u Zenici. Tokom redovne kontrole policijski službenici zaustavili su BMW registarskih oznaka T96-M-633 kojim je upravljao Š. A. (2000.) iz Zenice.



Prilikom kontrole utvrđeno je da vozač kod sebe nije posjedovao vozačku dozvolu, a provjerom u bazi podataka IDDEEA-e ustanovljeno je da upravlja vozilom prije sticanja prava na upravljanje motornim vozilom.
Daljnjim provjerama u kaznenoj evidenciji utvrđeno je da vozač ima 4.656,05 KM neplaćenih novčanih kazni te da je riječ o povratniku u činjenju saobraćajnih prekršaja.
Zbog počinjenih prekršaja vozilo je privremeno oduzeto i specijalnim vozilom BIHAMK-a prevezeno na službeni parking Policijske stanice Centar.
