
Objavljen je audio snimak telefonskog razgovora predsjednika SNSD-a Milorada Dodika i lidera SDA Bakira Izetbegovića.
Snimak je objavio “Srpski glasnik“, a u razgovoru se mogu čuti brojne međusobne optužbe, oštre riječi i provokacije.



Podsjećamo, Dodik je jučer na društvenoj mreži X objavio da je razgovarao sa predsjednikom Stranke demokratske akcije Bakirom Izetbegovićem.
“Pričao sam sa Bakirom. Nastavak slijedi” poručio je Dodik, nakon što je nekoliko sati ranije burno reagovao na izjave Izetbegovića koji je o njemu govorio na Federalnoj televiziji, u emisiji Plenum.
O svemu se ranije oglasio i Izetbegović.
“Nakon sinoćnjeg intervjua na Federalnoj televiziji, u kojem sam ponovio da se Milorad Dodik mora ukloniti iz politike, onako kako to nalaže sudska presuda, i da je najveća štetočina u Bosni i Hercegovini, danas sam odgovorio na njegov nervozni telefonski poziv”, objavio je Izetbegović i dodao:
“Sve što mislim, što sam i do sada javno govorio o njemu i njegovoj politici, pa i više od toga, ponovio sam mu i tokom telefonskog razgovora. S obzirom na to da je razgovor od strane Dodika očigledno sniman, pozivam ga da snimak ne cenzuriše, već da ga u cijelosti objavi.”
Objavljen snimak razgovora Bakira Izetbegovića i Milorada Dodika. (https://t.co/IOTw9QwXI9)
— Istraga.ba (@IstragaB) June 25, 2026
Izetbegović Dodiku: “Psuješ nam genocid, rušiš državu i dodvoravaš se Izraelu koji kolje djecu”
Dodik Izetbegoviću: “Prijetiš mi. Šalješ mudžahedine na mene” pic.twitter.com/c71NnExDHW
