9.2 C

Bh. odbojkašice poražene od Srbije na otvaranju Evropskog prvenstva

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u okviru prvog kola Grupe A Evropskog prvenstva u Srbiji, Rumuniji, Bugarskoj i Hrvatskoj od domaće selekcije Srbije sa 3-0 u setovima.

Rezultat u setovima je glasio 25:10, 25:18, 25:14.

Otvorile su naše reprezentativke meč sa dva poena, ali se prelomni trenutak seta desio na samom početku kada je Tijana Bošković vezala tri as poena i osigurala selekciji Srbije nedostižnu prednost. Vidno je bila uočljiva nervoza i neiskustvo naših djevojaka na velikim takmičenjima pa je Srbija rutinski riješila set u svoju korist uvjerljivim rezultatom 25:10.

Mnogo više borbe i neizvjesnosti viđeno je u drugom setu. Naše djevojke su pružile jak otpor domaćinu, a igralo se poen za poen. Ipak, jedna od najboljih selekcija svijeta prelama set u finišu i rješava ga u svoju korist rezultatom 25:18.

Aktuelne Svjetske prvakinje spadaju u jednu od najjačih selekcija, a svu svoju snagu prikazale su u trečem setu koji su riješile u svoju korist rezultatom 25:14.

Najbolja poenterka u našoj selekciji bila je Dajana Bošković sa 15 upisanih poena.

Naše odbojkašice naredni meč u drugog kola Grupe B igraju u subotu, a za protivnika će imati selekciju Azerbejdžana. Ovaj susret igra se sa početkom od 18 sati.

Selekcija Srbije će u drugom kolu Evropskog prvenstva snage odmjeriti sa selekcijom Francuske. Ovaj meč se igra u subotu sa početkom od 21 sat.

U okviru Grupe A sutra će biti odigrana dva susreta, a sastat će se Rusija – Francuska i Azerbejdžan – Belgija.