12.8 C

Čelik deklasiran i ponižen od Sarajeva (VIDEO)

Večeras je odigrana prva utakmica 30. kola BH Telecom Premijer lige BiH. U Sarajevu, na stadionu Asim Ferhatović – Hase, su u derbi susretu igrali Sarajevo i Čelik.

Nakon početne inicijative domaćina, prvu ozbiljniju priliku na susretu je imao kapiten Čelika Anel Dedić kada je u 4. minuti pogodio prečku. To je nažalost sve što smo vidjeli od zeničke ekipe. Prvi pogodak za Sarajevo postiže Benjamin Tatar u 21. minuti. Tri minute poslije u listu strijelaca i za 2:0 upisuje se Mersudin Ahmetović. Do kraja poluvremena novi pogodak za Sarajevo postiže opet Tatar, pa se sa 3:0 odlazi na odmor.

U drugom poluvremenu slična situacija i igra iz prvog dijela. Sarajevo je imalo inicijativu na terenu, a novi pogodak u mreži Čelika se dogodio u 59. minuti zahvaljujući Anelu Hebiboviću. Konačan rezultat je postavljen u 63. minuti golom Amara Rahmanovića.

Čeliku je ovo drugi po redu najteži poraz u ovoj sezoni, nakon što su 5. augusta prošle godine izgubili od Širokog brijega sa 6:0, također u gostima.

Nakon ovog susreta Čelik je na 6. mjestu sa 39 bodova i negativnom gol razlikom, 27:46, čime je i definitivno izgubio sve šanse za plasman na poziciju koja vodi u Evropu, ali je srećom osigurao i opstanak u Premijer ligi.

Naredne subote, u 31. kolu, Čelik na Bilinom polju igra protiv Zrinjskog.