14.1 C

Čelik na Bilinom polju pobijedio FK Rudar iz Kaknja

Nogometni klub Čelik je u okviru XXI kola Prve lige FBiH na stadionu Bilino polje dočekao ekipu Rudara iz Kaknja.

U komšijskom derbiju, koji je počeo u 16:30 sati, Čelik je došao u prvim minutama do vodstva. Bajramović je pogodio u 6. minuti.

Čelik je na pauzu otišao s vodstvom od 1:0.

U drugom poluvremenu inicijativa Čelika rezultirala je golom. Anes Mašić u 58. minuti pogađa za rezultat 2:0.

U 84. minuti Rudar je uspio smanjiti prednost Čelika na 2:1 golom Idriza Džafića.

Do kraja susreta rezultat je ostao nepromjenjen.

Nakon ovog susreta Čelik je 6. sa 31 bodom, koliko imaju i Budućnost Banovići na 5. i Bratstvo Gračanica na 7. mjestu.

u narednom kolu, u subotu 20. aprila, Čelik gostuje u Tomislavgradu kod ekipe Tomislav.