5.1 C

Čelik na Bilinom polju ubjedljivo poražen od Željezničara (VIDEO)

U posljednjoj utakmici 11. kola BH Telekom Premijer lige BiH nogometaši Željezničara kao gosti savldali su momčad Čelika rezultatom 0:3. Prvi gol za ‘plave’ postigao je Saša Kajkut iz opravdano dosuđenog jedanaesterca u 35.minuti.

Domaći su bili u prilici da izjednače deset minuta kasnije preko Armina Duvnjaka, ali je golman gostiju Vedran Kjosevski loptu skrenuo u korner.

Prvo poluvrijeme proteklo je u nervoznoj i neopreznoj igri tako da su Zajko Zec i Sinan Ramović napustili teren zbog povreda.

U drugom dijelu utakmice zaigralo se otvorenije na obje strane, ali se napadači nisu proslavili.

Na 0:2 Željezničar je povećao u 64. minuti. Ispred kaznenog prostora oboren je Asim Zec, a slobodni udarac je precizno izveo Jovan Blagojević i zatresao mrežu Mateja Markovića.

U 69. minuti rezultat je na 0:3 promijenio Goran Zakarić, sjajnim udarcem iskosa s oko 25 metara.

Do kraja susreta igralo se na središnjem dijelu Bilina polja, a oko 300 navijača Željezničara je proslavilo sigurnu pobjedu svoje ekipe.

U drugoj današnjoj utakmici Gošk i Mladost su u Gabeli odigrali neriješeno 2:2. Domaći su poveli u 37. minuti golom Bošnjaka s 11 metara, a izjednačio je Mišić u 62. minuti. Tri minute kasnije Kobiljar je ponovo doveo Gošk u vodstvo, a konačnih 2:2 postavio je Karahmet u 77. minuti.