14.9 C

Čelik poražen od Sarajeva na Bilinom polju (VIDEO+FOTO)

Nogometaši Čelika večeras su poraženi od Sarajeva na Bilinom polju rezultatom 2:0 u drugom kolu Premijer lige BiH.

Čelik je iz svog prvog ozbiljnog napada mogao doći do vodstva u 34. minuti.

Duraković je nakon kornera šutirao glavom, ali je lopta udarila u prečku. Zatim je Kadušić sa linije izbacio loptu, a u gužvi u petercu igrači Čelika se nisu snašli i lopta je otišla pored gola.

Ekipa s Koševa je povela na početku drugog poluvremena.

U 54. minuti Bekić je ubacio sa lijeve strane, Rahmanović šutirao u Markovića, a u nastavku akcije Hebibović asistira Rahmanoviću koji sa pet metara šalje loptu u nebranjeni dio mreže za 1:0.

Hadžić je u 76. minuti pogodio sa ivice kaznenog prostora za 2:0.

Čelik je do kraja susreta preko Šabanovića pokušao doći do počasnog pogotka, ali je njegov udarac sa 20 metara otišao preko gola.

Inače, ovo je bio prvi trijumf Sarajeva nakon 16 godina u ligaškoj utakmici u Zenici protiv Čelika.

Šef stručnog štaba Kemal Hafizović nije bio iznenađen porazom od 2:0.

“Poraz je odraz fizičke nepripremljenosti. Pružili smo koliko smo mogli, imali smo prilike, ali oni su mnogo spremniji i ja im čestitam na zasluženoj pobjedi”, kazao je Hafizović.

U nastavku pogledajte dio atmosfere na terenu i tribinama stadiona Bilino polje, te snimak utakmice.