6.3 C

Damir Džumhur poražen u finalu kvalifikacija Mastersa u Rimu

Bh. teniser Damir Džumhur (54. ATP) nije se uspio plasirati u glavni žrijeb Mastersa u Rimu. On je danas u finalu kvalifikacija poražen od  Japanca Yoshihita Nishioke sa 2:1 (6:4, 4:6, 6:3) u setovima.

Nishioka (66. ATP) je do pobjede došao poslije dva sata i osam minuta igre.

Japanski teniser je u desetom gemu prvog seta napravio brejk za 6:4 i vodstvo 1:0 u setovima.

U drugom setu su oba tenisera lošije servirala, uz čak pet brejkova, a Džumhur je s tri brejka osvojio set rezultatom 6:4 i izjednačio na 1:1.

Nishioka je odlučujući brejk osvojio u šestom gemu trećeg seta što je bilo dovoljno za 6:3 i pobjedu od 2:1.

Džumhur je novim porazom nastavio sa lošim rezultatima u sezoni, a ovo je već drugi Masters zaredom na kojem nije izborio glavni žrijeb pošto je prethodno poražen i u prvom kolu kvalifikacija za Madrid.