6.7 C

Damir Džumhur pobijedio i Millmana, za dva dana igra protiv Nadala

Damir Džumhur se plasirao u treće kolo Australian Opena nakon što je sa sigurnih 3:1 (7:5; 3:6; 6:4; 6:1) pobijedio Johna Millmana. Naš najbolji teniser odigrao je odličan meč, te zasluženo izborio plasman u narednu rundu prvog ovogodišnjeg Grand Slama.

Damir je odlično otvorio prvi set i napravio break već u prvom gemu, no Australijanac je oduzeo servis našem teniseru u šestom gemu i poravnao na 3:3. Ipak, Džumhur je strpljivo čekao novu priliku za break, a kada je dobio u 11. gemu iskoristio je i poveo sa 6:5, a potom i riješio prvi set u svoju korist rezultatom 7:5.

Džumhur je na identičan način počeo i drugi set oduzevši odmah set Miillmanu, poveo je i sa 2:0, ali je potom osvojio samo jedan gem do kraja seta i 122. teniser svijeta je izjednačio na 1:1 u setovima rezultatom 6:3.

U prva dva gema trećeg seta oba tenisera su napravila po jedan break, a Damir je u desetom gemu napravio još jedan za vodstvo 2:1 u setovima rezultatom 6:4.

Kada je u četvrtom gemu četvrtog seta napravio break i poveo sa 3:1, bilo je jasno da će 28. nositelj turnira proći dalje. Džumhur je rutinski sačuvao prednost, napravio još jedan break i četvrti set riješio u svoju korist rezultatom 6:1 za plasman u treće kolo.

U trećem kolu Džumhur će igrati protiv Rafaela Nadala koji je u setovima sa 3:0 pobijedio Leonarda Mayera.