7.5 C

Damir Džumhur prošao u 2. kolo US Opena

Najbolji bh. teniser, Damir Džumhur, uspješno je započeo posljednji Grand slam sezone.

Džumhur je sa 3:1 u setovima (4:6, 6:2, 6:3, 6:0) savladao Francuza Elliota Benchetrita i tako se plasirao u drugo kolo turnira.

Dvadesetogodišnji kvalifikant iz Francuske pokazao se kao tvrd orah, naročito u prvom setu gdje je i Damir bio poprilično nervozan, pa je na kraju Benchetrit uspio da osvoji taj dio igre sa 6:4.

Ipak, od drugog seta stvari ”sjedaju” na svoje mjesto, Damir u potpunosti preuzima konce igre, preokreće rezultat, a onda je četvrti set bio samo formalnost, iskoristio je treću meč loptu i stigao do pobjede od 3:1.

U drugom kolu turnira Damir Džumhur će igrati vjerovatno protiv Rogera Federera kojeg noćas očekuje duel sa Indijcem, Sumitom Nagalom.