12.5 C

Dva gola i asistencija Džeke za pobjedu Rome

Utakmicama trećeg kola nastavljeno je natjecanje u Ligi prvaka, a večer je obilježila uvjerljiva pobjeda Rome nad moskovskim CSKA u skupini G i sjajna partija Edina Džeke.

Najbolji bh. nogometaš i kapiten reprezentacije bio je ključna figura Romine pobjede postigavši dva gola i asistiravši Underu za konačnih 3:0.

U istoj skupini Real Madrid je rezultato 2:1 pobijedio Plzen.

Golove za domaću ekipu postigli su Benzema i Marcelo, a za goste Hrosovsky.

Na ljestvici vode Real i Roma sa šest bodova, treći je CSKA (četiri boda), a četvrti Plzen s jednim osvojenim bodom.

Pobjeda Bayerna

Večer su otvorili, u skupini E, minhenski Bayern pobjedom u Ateni kod AEK-a (2:0), te u Bernu Young Boys i Valencia koji su odigrali 1:1.

Bayern se dugo mučio na Olimpijskom stadionu, igrao jako loše i bezidejno protiv defanzivne grčke momčadi i tek nakon sat vremena igre došao u vodstvo.

Bayern je došao do gola kada je udarac Robbena blokiran, a Javi Martinez odbijenu loptu volejem uputio u mrežu.

Drugi gol za Bavarce je uslijedio nakon samo dvije minute i prodora Rafinhe koji je na drugoj vratnici pronašao potpuno samog Lewandovskog.

U skupini E kasnije su igrali Ajax i Benfica, a pobijedili su domaći golom u sudačkoj nadoknadi – strijelac je bio Mazraoui.

Ajax i Bayern imaju po sedam bodova, treća je Benfica s tri boda, dok je AEK bez osvojenig boda.

Prvi gol i prvi bod Young Boysa

Young Boys i Valencia su odigrali neriješeno što je švicarskom prvaku prvi gol i prvi bod u Ligi prvaka.

Španjolska momčad je povela u 26. minuti pogotkom Mitchya Batshuayia, a Young Boys su izjednačili golom iz kaznenog udarca Francuza Guillamea Hoarau.

Tri minute prije kraja Young Boysi su imali priliku za pobjedu, ali je udarac Sanoga glavom završio na vratnici. Valencia je još uvijek bez pobjede.

U istoj, H skupini Manchester United je mininalno poražen na svom terenu od Juventusa. Jedini gol djelo je Dybale.

Juventusu je to treća pobjeda, čime je učvrstio vodstvo. Prati ga United sa četiri osvojena boda, Valencia ima dva, a Young Boys jedan osvojeni bod.

Manchester City uvjerljiv u Ukrajini

U susretima skupine F Shakhtar je bio nemoćan protiv Manchester Cityja, a završilo je 0:3, dok su Hoffenheim i Lyon igrali neriješeno 3:3.

Strijelci za City bili su David Silva, Laporte i Bernardo Silva.

Lyon je na gostovanju imao pobjedu, ali je u sudačkoj nadoknadi Joelinton postigao pogodak za poravnanje. Dva gola za Hoffenheim dao je Andrej Kramarić, a golove za goste postigli su Traore, Ndombele i Depay.

Manchester City vodi sa šest bodova, prati ga Lyon s pet, dok su Hoffenheim i Shakhtar skupili po dva boda.