5.7 C

VIDEO+FOTO: Čelik pobijedio Mladost i napokon u ‘sigurnoj zoni’

VIDEO+FOTO: Čelik pobijedio Mladost i napokon u 'sigurnoj zoni'

Po izuzetno hladnom zimskom vremenu na Bilinom polju, pred više stotina posjetilaca, odigrana je prva utakmica 6. kola Lige za opstanak BH Telecom Premijer lige BiH između Čelika i Mladosti iz Doboja kod Kaknja.

Tokom cijelog susreta Zeničani su imali inicijativu i pokazali veću želju, što je najbolje iskoristio Jasmin Smriko u 25. minuti kada je pogodio glavom za 1:0. Ovim rezultatom je okončano i prvo poluvrijeme, kao i svih 90. minuta.

I pored teške finansijske situacije, Čelik je najprijatnije iznenađenje proljetnog dijela sezone 2016/2017. Ovo je bila deseta utakmica u nizu u kojoj Čelik nije poražen, a treća pobjeda zaredom. Posljednji put Čelik je izgubio 3. decembra 2016. godine na Grbavici od ekipe Željezničara.

Ovom pobjedom Čelik se bodovno izjednačio sa Metallegheom iz Jajca koji ima 27 bodova i utakmicu manje koju će odigrati sutra u Banja Luci protiv NK Viteza, ekipe koja se trenutno nalazi u zoni ispadanja sa 25 bodova zajedno sa Olimpicom iz Sarajeva koji je sakupio samo 18 bodova.

Sljedeće sedmice Čelik gostuje u Vitezu kod istoimene ekipe, a nakon toga dvije utakmice igra kod kuće, prvo protiv Metalleghea, pa protiv Olimpica, i u zadnjem kolu gostuje u Širokom brijegu.

Treba istaknuti da je i pored hladnog vremena i povremene kiše Čelik imao podršku Robijaša sa južne tribine tokom svih 90 minuta.

Početni sastavi:

Čelik: Ružić, Regoje, Divare, Brković, Jusić, Bureković, Sadiković, Pezer, Hećo, Šišić i Smriko.

Mladost: Velić, Galić, Laštro, Husić, Sušić, Musić, Šišić, Maksimović, Šećerović, Ramović i Isaković.