5.1 C

Francuska izbacila Argentinu i prošla u četvrtfinale Svjetskog prvenstva

U spektakularnom susretu osmine finala, Francuska je s 4:3 pobijedila Argentinu i poslala Messija kući!

Vidjeli smo čak dva preokreta u sedam minuta, a prva je povela Francuska golom Griezmanna s bijele tačke u 13. minuti. Argentina je zatim poravnala golčinom u rašlje Di Marije u 41. te došla u vodstvo u 48. pogotkom Mercada na asistenciju Messija.

Francuzi su do novog preokreta došli nevjerojatnim golom iz voleja Pavarda u 57. minuti, a onda su uslijedila dva gola nezaustavljivog Mbappea koji je zabijao u 64. i 68. minuti. Konačnih 4:3 postavio je Aguero u 90+2. minuti, a drugu asistenciju upisao je Lionel Messi.

Francuska je bila prva u skupini C , no pobjeda uz pomoć tehnologije protiv Australije, minimalni trijumf nad Peruom, te ubitačno dosadan 0:0 remi s drugoplasiranim Dancima, nije impresionirao nikog.

Les bluesi u svom kadru imaju neka od najvećih nogometnih imena današnjice, međutim igrači poput Antoinea Griezmanna ili Kyliana Mbappea još nisu ispunili svoj potencijal na najvećoj svjetskoj smotri što sigurno zabrinjava Didiera Deschamps a koji se nalazi na klupi galskih pijetlova.