6.7 C

Galatasaray slavio veliku pobjedu protiv Besiktasa

U okviru 31. kola turske Superlige, na istanbulskom stadionu Turk Telekom Arena, odigran je gradski derbi u kojem je Galatasaray savladao Besiktas rezultatom 2:0, javlja Anadolu Agency (AA).

Galatasaray je u 344. derbiju u vodstvo doveo Fernando u 23. minuti, a Rodrigues je riješio dileme oko pobjednika u 70. minuti golom za 2:0.

Gomis je promašio penal za domaći tim u 66. minuti. Zbog faula za najstrožiju kaznu srbijanski internacionalac Duško Tošić je dobio crvenikarton.

Galatasaray je lider na tabeli sa 66 bodova, slijedi Basaksehir s bodom manje.

Na trećoj poziciji je Fenerbahce s 63 boda, a Besiktas je četvrti s bodom zaostatka.

Za sigurnost posjetitelja današnjeg derbija brinuo se 7.051 policajac, a od toga 2.896 ih je bilo na stadionu.