14 C

Golman Širokog pobjegao od baklje, sudija mu pokazao žuti karton

Fudbaleri Borca u uvodnom susretu 20. kola Premijer liga BiH na Gradskom stadionu u Banjaluci savladali su Široki Brijeg minimalnim rezultatom 1:0.

Domaćin je bio mnogo bolji tim na ovom susretu i na kraju slavio zasluženu pobjedu, ali je glavni sudija meča Mirza Kazlagić u nekoliko navrata bio u centru pažnje.

Svojim odlukama, prvenstveno na sredini terena, u nekoliko navrata izazvao je negodovanja kod gostujućih fudbalera.

Jedna od situacija koja je digla mnogo prašine jeste i ona u 80. minuti kada su navijači Borca bacili baklju na golmana gostiju Renata Josipovića.

Ovaj je, kao što zdrav razum zapovjeda, pobjegao i krenuo da se skloni s lica mjesta kako ga ne bi pogodila nova baklja jer su mu navijači Borca bili iza leđa. Tada je na scenu stupio kontraverzni sudac koji je golmanu Širokog pokazao žuti karton.

Zašto? Nikome na terenu nije bilo jasno.

Treba istaći da su iz gostujućeg tabora odbili dati izjavu nakon završenog susreta, očigledno nezadovoljni današnjim suđenjem.