8.4 C

Hazard i Meunier donijeli Belgiji treće mjesto na Svjetskom prvenstvu

Belgija predvođena Hazardom, Meunierom i De Bruyneom svladala je Englesku s 2:0 u utakmici za treće mjesto te uzela svjetsku broncu!

Neki još nisu ni sjeli na svoje stolice na stadionu Krestovskij u Sankt Petersburgu, a Belgija je već povela. Lukaku je primio jednu loptu na 40-ak metara, odlično proigrao Chadlija, a ovaj iz prve pronašao u sredini Meuniera koji s 5-6 metara zakucava loptu u mrežu! Prekrasna akcija Belgije za vodstvo već u 4. minuti.

Složila je Belgija novu kontru u 9. minuti nakon što su Englezi oko centra izgubili loptu. Lukaku je opet povukao, proigrao desno De Bruynea koji se odlučio za atraktivnost umjesto da je jednostavno na drugoj strani proigrao Hazarda. On je pokušao odigrati petom Lukakua, ali propao mu je taj pokušaj i loptu su osvojili Englezi.

Umalo je u 12. minuti Belgija povećala vodstvo. Hazard je s centra proigrao Lukakua u prostor, mada je ta lopta malo išla iza leđa robusnom napadaču. On je pronašao De Bruynea koji je pucao, a lopta se na putu do gola odbila od Trippiera i umalo prevarila vratara Pickforda.

Totalna dominacija Belgije koja se zapravo orijentirala na kontre i tako složila već nekoliko opasnih situacija pred golom Engleske. U 13. minuti je Hazard nakon duplog pasa s Tielemansom zaljuljao obranu Albiona, ali njegov je udarac završio u bloku.

U 15. minuti je Engleska konačno složila nešto opasniju akciju. Trippier je centrirao s desne strane, Loftus-Cheek bio sam u sredini na 7-8 metara, ali njegov udarac glavom bio je preslab i Courtois je to lagano ukrotio.

Ponovno je vrhunsku šansu imao Lukaku. U 17. minuti došao je do lopte pred golom, no loš prvi dodir uništio je odličnu priliku Belgijanaca.

Lavovi su u 19. minuti opasno zaprijetili. Loftus-Cheek je lijepo prolazio kroz belgijske braniče po desnoj strani, no onda je mladi Englez zakomplicirao te je njegova momčad dobila tek udarac iz kornera, iz kojeg je s desetak metara glavom zapucao Maguire, no Courtois je bio spreman.

Kakvu je šansu imao Kane u 23. minuti! Sterling je dodao loptu napadaču lavova koji se sam našao na rubu šesnaesterca, no poslao je loptu pored gola.

Opet je Belgija krenula pritiskati, a u 34. minuti u lijepoj se poziciji našao Hazard te je zapucao na gol s desetak metara, ali udarac mu je blokirao Jones. Tek minutu nakon Tielemans je naletio na odbijanac kojeg je loše zahvatio, no njegov ‘udarac’ stigao je do Alderweirelda koji je škaricama ugrozio Pickforda, no lopta je ipak prošla preko gola.

Do kraja poluvremena bilo je tek nekoliko poluprilika te su Belgijanci s minimalnom prednošću otišli na predah.

Povukao je Southgate dva taktička poteza na poluvremenu te su Lingard i Rashford odmah unijeli živost u igru lavova, no ipak je prvu pravu priliku u nastavku ponovno imala – Belgija. U 56. minuti Bruyne je prekrasno proigrao Lukakua, no ponovno stasiti napadač lošim prvim dodirom ne uspijeva primiriti loptu koju Pickford mirno hvata.

Opet je brži od engleske obrane u 62. minuti bio Hazard, koji se prvo riješio par engleskih braniča, a onda pokušao proigrati Meuniera, no Delph je spremno uklizao i otklonio opasnost.

Gordi albion se ne predaje! U 69. minuti Dier je potegao iz daljine, no dobra reakcija Courtoisa zadržala je vodstvo crvenih vragova.

Tek minutu kasnije najbolja šansa Engleske na utakmici! Dier je ostao sam s golmanom te prebacio loptu preko belgijskog golmana, no Alderweireld skinuo ju je s crte i ostavio Belgiju u prednosti!

U 73. minuti ponovno prijeti Dier! Veznjak je glavom zaprijetio belgijskim vratima, no lopta je otišla pokraj gola.

Kakva prilika za Belgiju u 80. minuti! De Bruyne je vukao kontranapad, dodao na lijevu stranu Mertensu koji odmah prebacuje Meunieru, a njegov snažan volej jedva je zaustavio Pickford izvrsnom obranom!

Još jedan izvrsni kontranapad povukla je Belgija, no ovaj put je Pickford bio nemoćan. Hazard je izvrsno probio crtu engleske obrane te iz jedan na jedan situacije riješio Pickforda i donio dva gola prednosti Belgiji u 82. minuti!

Opet Belgija, opet kontranapad! U 85. minuti pucao je De Bruyne, no Jones je stigao na vrijeme blokirati njegov udarac.

Englezi su do kraja pokušavali smanjiti belgijsku prednost, no nisu uspjeli doći do pogotka, Belgija je uzela broncu!

Gareth Southgate izmiješao je sastav u odnosu na poraz od Hrvatske, uveo je pet novih igrača (Jones, Delph, Dier, Loftus-Cheek i Rose).